قالب وردپرس
سرخط خبرها
خانه / مقالات / مدارک لازم برای تکمیل فرم I-901

مدارک لازم برای تکمیل فرم I-901

مدارک لازم برای تکمیل فرم I-901

  • برای متقاضیان F1 , F3 , M1 , M3  : فرم I-20
  • برای متقاضیان J1 : فرم DS-2019

راهنما :

۱-۳: نام خود را به شکل دقیق مطابق آنچه در I-20  یا DS-2019  ذکر شده است وارد کنید.

۴: آدرس دقیق جایی که پرداختی شما باید ب آنجا ارسال شود و صندوق پستی آن را ذکر کنید.

۵: نام شهری که پرداختی شما باید به آن ارجاع شود به همراه ایالت مربوطه را ذکر کنید. بهتر است برای آدرس های خارج از ایالات متحده شکل مختصر نام شهر و ایالت را بیان کنید  مثلا برای شهر تورنتو در ایالت اونتاریو بهتر است به این بیان شود : (TORONTO , ON )

۶ : تنها برای آدرس هایی که  در داخل ایالات متحده می باشد ای قسمت باید پر گردد  و اگر آدرس خارج از ایالات متحده باشد این قسمت باید به شکل کامل خالی بماند. در این بخش برای بیان نام ایالت تنها به ذکر دو حرف اول آن ایالت باید بسنده کرد.

۷ : نام کشوری که فیش پرداخت شما باید به آنجا ارسال گردد را ذکر کنید.

۸ : کد پستی یا ZIP CODE  را در این قسمت وارد کنید.

۹ : تاریخ تولد میلادی خود را به شکل سال / روز / ماه در این بخش وارد کنید.

۱۰ : جنسیت خود را در این قسمت وارد کنید.

۱۱ : شهر ( ایالت ) محل تولد خود را ذکر کنید .

۱۲ : نام کشور محل تولد خود را مطابق آنچه در I-20  یا DS-2019  ذکر شده است بیان کنید.

۱۳ : نام کشوری که تابعیت آن را دارا می باشید همان طور که در I-20  یا DS-2019 وجود دارد را در این قسمت وارد کنید.

۱۴ : برای متقاضیان ویزای M  یا F : SCHOOL CODE  که در I-20  ذکر شده است را در این قسمت وارد کنید . بخش مربوط به  PROGRAM NUMBER  را خالی بگذارید.

برای متقاضیان J1  : PROGRAM NUMBER  که در فرم DS-2019  ذکر شده است را در این قسمت بیان کنید ( برای مثال : P-1-00000)  اگر SPONSOR NUMBER  شما با G-1 , G-2 ,G-3 , G-7  شروع شده باشد ، شما از پرداخت معاف هستید. لطفا قسمت SCOOL CODE  را خالی قرار دهید.

۱۵ : SEVIS NUMBER  ذکر شده در بالای بارکد واقع در سمت راست قسمت فوقانی I-20  یا  DS-2019  را در این قسمت وارد کنید.

۱۶ : شماره پاسپورت خود را مطابق آنچه در پاسپورت ذکر شده است وارد کنید.

۱۷ : قسمت A – برای متقاضیان ویزای F  و M  : در قسمت A ذکر شده است که شما باید ۲۰۰$  پرداخت نمایید و از بند شماره ۱۸ به تکمیل فرم ادامه دهید. لطفا به قسمت B  توجه نکنید.

قسمت  B – برای متقاضیان ویزای J1 : قسمت B  مربوط به شما می باشد که باید با مشخصات شما در فرم DS-2019 مطابقت داشته باشد.( اگر SPONSOR NUMBER  شما با G-1 , G-2 ,G-3 , G-7  شروع شده باشد ، شما از پرداخت معاف هستید.) اکنون از بند شماره ۱۸ به تکمیل فرم ادامه دهید.

۱۸ :در این قسمت شما باید انتخاب کنید که فیش پرداخت شما ( فرم I-797) چگونه به دست شما برسد. این فیش در واقع رسید دریافت پرداختی شما است. به این منظور یکی از موارد زیر را باید انتخاب کنید.

A  : پست معمولی : هیج شارژ اضافه ای برای این پست وجود ندارد.

B : پست سریع : ۳۵ $  هزینهارسال برای این نوع پست می باشد.این پست با مدت زمان کمتری نسبت به پست معمولی محموله را به آدرسی که در بندهای ۴ تا ۸ فرم I-901  ارسال می کند.

اگر پست سریع را انتخاب می کنید حتما باید آدرس کامل منزل یا محل کار داده شود زیرا این پست از تحویل محموله به صندوق های پستی یا ادارات پستی اکیدا امتناع می ورزد  . همچنین نیازمند شماره تماس آدرس منظور شده نیز می باشد. قابل ذکر است که این مشخصات نزد DHS  نیست و تنها در اختیار اداره پست قرار می گیرد.

۱۹  : رقم کل پرداختی که مجموع رقم بند ۱۷ ( هزینه تحصیل F  یا J ) به همراه هزینه بند ۱۸ ( هزینه ارسال ) می باشد را در این قسمت وارد نمایید.