قالب وردپرس
سرخط خبرها
خانه / مقالات / DS-160 چیست؟

DS-160 چیست؟

فرم DS-160  :

فرم DS-160  فرم آنلاینی است که باید توسط تمامی اشخاصی که  قصد اخذ ویزای غیر مهاجرتی آمریکا دارند تکمیل گردد.همچنین افرادی که متقاضی دریافت ویزای K ( نامزدی ) هستند نیز باید این فرم را تکمیل کنند. اطلاعات مندرج در این فرم سبب می شود تا افسر سفارت پیش از مصاحبه تا حد زیادی تصمیم خود را در ارتباط با ویزای شما گرفته باشد.ادغام اطلاعات فرم  DS-160  به همراه نظر افسر در روز مصاحبه منجر به تصمیم نهایی برای ویزا می شود.

پس از تکمیل فرم DS-160  حتما باید از صفحه آخر (DS-160 CONFIRMATION) که بارکد و عکس متقاضی در آن وجود دارد پرینت گرفته شود. ( نیازی به پرینت تمامی صفحات فرم نیست )

حتما باید پیش از تعیین وقت مصاحبه ، فرم DS-160  به شکل آنلاین پر شده و در سایت SUBMIT  شود و روز مصاحبه پرینت  DS-160 CONFIRMATION    همراه متقاضی باشد.

در فرم DS-160 اطلاعاتی نظیر اطلاعات شخصی ، مکان سکونت ، اطلاعات مندرج در پاسپورت ، اطلاعات سفر ، شخص یا شرکت دعوت کننده ، اطلاعات محل اقامت شما در آمریکا ، اطلاعات خانواده ، کار ، تحصیل و سوابق امنیتی شما درخواست می شود. همچنین اسکن یک قطعه عکس ۵*۵ رنگی جدید با زمینه سفید یا اسکن آن با رزولوشن ۶۰۰*۶۰۰ پیکسل واجب می باشد.

در هر مرحله از تکمیل فرم دقت کنید اطلاعات به شکل کامل ، دقیق و صحیح وارد شود. پیش از SUBMIT  می توانید اطلاعان را تغییر دهید ولی پس از SUBMIT  امکان تغییر وجود ندارد و در صورت نیاز باید DS-160  جدید پر شود که منجر به تغییر بارکد می شود و باید وقت سفارت جدید گرفته شود.