قالب وردپرس
سرخط خبرها
خانه / مقالات / I-20 چیست؟

I-20 چیست؟

I-20 چیست ؟
هر شخصی که برای دریافت ویزای نوع F یا M اقدام می کند نیاز به فرم I-20 دارد . در واقع I-20 مدرکی برای احراز شایستگی فرد برای دریافت ویزای غیر مهاجرتی تحصیلی است.
پس از موافقت کلی دانشگاه با پذیرش شما , بخش مربوط به پذیرش دانشجویان خارجی مستقر در دانشگاه به نام
DSO (Designated School Official) تصمیم می گیرد تا شما را به عنوان متقاضی برای دریافت یکی از انواع ویزاهای زیر به سفارت معرفی کند:
ویزا نوع F : دانشجویانی که برای تحصیلات آکادمیک یا تحصیل در موسسات زبان انگلیسی( برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات عالیه ) پذیرفته می شوند.
ویزا نوع M : مختص دانشجویانی است که به عنوان کارآموز پذیرفته می شوند و پس از اتمام دوره باید به کشورشان بازگردند.
هر دو نوع F و M نیازمند صدور I-20 می باشند.
در واقع I-20 فرمی است که توسط دانشگاه ، کالج یا موسسات کارآموزی برای دریافت ویزای تحصیلی صادر می شود. توجه فرمایید که صدور I-20 به هیچ وجه اخذ ویزا را تضمین نمی کند. این فرم حتما باید به وسیله مسئول DSO دانشگاه و همچنین خود دانشجو ( در صورتی که دانشجو زیر سن قانونی باشد توسط قیم قانونی وی در محل تعیین شده ) امضا شود.
I-20 بدون امضا نا معتبر و فاقد ارزش می باشد و سفارت از ویزادهی به متقاضیان دارای I-20 بدون امضا خودداری می کند. توصیه می شود I-20 ممهور نیز باشد.
از صحت Student Tracking Number ( Sevis ID Number ) و School Code ذکر شده در I-20 پس از دریافت آن اطمینان کسب نمایید.
چگونه می توان برای اخذ I-20 اقدام کرد؟
پس از دریافت پذیرش و تایییدیه حضور در دانشگاه , DSO اقدام به صدور I-20 می کند. برای صدور I-20 به موارد زیر نیاز می باشد :
۱٫ سپرده بانکی
۲٫ گواهی تمکن مالی برای ضمانت FUND
۳٫ کپی تکمیل شده هر دو برگه
a. The International Student Financial Aid Application
b. Institutional Certification Of Finances For International Students
هنگامی که این مدارک به دانشگاه ارائه شود ، DSO پس از بررسی مدارک I-20 را صادر کرده و به آدرس شما ارسال خواهد کرد..

وجود برگه I-20 برای موارد زیر الزامی است :
۱٫ پرداخت I-901 sevis fee : برای اقدام به گرفتن وقت از سفارت آمریکا شما نیازمند پرداخت sevis و مسلما ارائه I-20 می باشد. با توجه به تاریخ ورودی که بر روی برگه I-20 تعریف شده است ، باید ۱۲۰ روز زودتر برای مصاحبه اقدام کرد.توجه کنید مغایرتی بین نوع ویزای درخواستی با ویزای ذکر شده در I-20 نباشد. ( F یا M )
۲٫ ورود به خاک آمریکا : شما باید I-20 خود را هنگام ورود به خاک آمریکا به همراه داشته باشید و در اولین توقف در فرودگاه ایالات متحده ، آن را به افسر حاضر در بخش US Customs and Border Protection تحویل دهید. بهتر است ۳۰ روز پیش از تاریخ مذکور بر روی I-20 در آمریکا حضور داشته باشید.
۳٫ دریافت گواهینامه بین المللی یا SNN : هم به منظور دریافت گواهینامه بین المللی و هم برای دریافت SNN (Social Security Number ) که در واقع مجوز کار برای متقاضیان نوع M و F می باشد ، ارائه I-20 ضروری می باشد.

i20-2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *