تکمیل فرم آنلاین سفارت انگلیس

در سالهای اخیر درخواست و گرفتن ویزای بریتانیا (انگلیس) به صورت آنلاین انجام می گیرد. این کار باعث شده بخش های زیادی از پروسه أخذ ویزای انگلیس راحتتر شده و یا حذف شود. از آنجایی که مهاجرت یا مسافرت توریستی و ... به انگلیس به شکل انواع ویزاها انجام می گیرد، افراد در انتخاب نوع ویزا درخواستی می بایست دقت نمایند، چرا که به خاطر این موضوع مراحل دریافت و درخواست ویزای انگلیس کمی پیچیده است.

در ادامه فرآیند درخواست ویزا در قالب راهنمای گرفتن ویزا انگلیس، در شش مرحله بیان شده است: 

1- تعیین نوع ویزا
2-اقدام به درخواست ویزا از طریق تکمیل فرم های آنلاین
3-پرداخت هزینه سفارت
4- رزرو وقت انگشت نگاری
5- مراجعه حضوری به دفتر VFS Global
6- پیگیری درخواست ویزا

مراحل تکمیل فرم آنلاین و گرفتن ویزای سفارت انگلیس

1- تعیین نوع ویزا

در قدم اول می بایست ویزای مناسب برای سفر خود را انتخاب نمایید زیرا با توجه به دلیل سفر، نوع ویزا تعیین می گردد. توجه نمایید برای انتخاب نوع ویزا، باید مدارک لازم برای ویزای انگلیس مربوط به آن نوع ویزا می بایست ارائه گردد. برای بررسی نوع ویزا و این که با توجه به درخواست شما کدام یک از انواع ویزا انگلیس مورد نیاز شما است می توانید از طریق  انتخاب ویزای انگلیس، نوع ویزای درخواستی خود را مشخص نمایید.


2- اقدام به درخواست ویزا از طریق تکمیل فرم های آنلاین

با توجه به نوع ویزا اقدام به ایجاد اکانت و تکمیل فرم های مربوط برای سفارت نمایید. انواع ویزا انگلیس به صورت ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج، ویزای ملاقلات فرزند در حال تحصیل، ویزای پزشکی درمانی قابل انتخاب است. در طی این مرحله، فرم های آنلاین به صورت متوالی ارائه می شود که به سوالات مصاحبه سفارت انگلیس مصطلح است. لازم است با جزییات و به صورت واقعی و دقیق تکمیل شود. نکته مهمی که در اینجا باید لحاظ شود این است که مبالغ مالی بایستی با ارز پوند و تاریخ ها به صورت تاریخ میلادی نوشته شود. همچنین برای اطلاع از نکات مهم درباره پر کردن فرم آنلاین در خواست ویزای انگلیس (انگلستان) می توانید با پشتیبانی تهران پیکاپ تماس بگیرید.


3- پرداخت هزینه سفارت

در مرحله بعد از تکمیل فرمها، می بایست هزینه دلاری مربوط به درخواست ویزای خود را انجام دهید توجه نمایید که تنها سه روز پس از تکمیل فرم امکان پرداخت برای درخواست ویزا را خواهید داشت. هزینه ویزای انگلیس برای انواع ویزا و طول مدت ویزا متغییر است. متداول ترین پرداخت های سفارت انگلیس شامل ویزای توریستی زیر 6 ماه، ویزای توریستی بالای 6 ماه، ویزای تحصیلی و ویزای کار است. برای اطلاع از هزینه انوع ویزای درخواستی می توانید از لینک هزینه های انواع ویزای انگلیس اقدام کنید.


4- رزرو وقت انگشت نگاری

پس از تکمیل روند درخواست ویزا و پرداخت هزینه دلاری سفارت، می بایست اقدام به دریافت وقت سفارت نمایید. این اصطلاح قبلا برای مراجعه حضوری جهت انجام مصاحبه بوده است که دیگر استفاده نمی شود و عملا به فرآیند بیومتریک (تعیین وقت انگشت نگاری و ثبت عکس) در دفتر وی اف اس گلوبال (VFS Global) تغییر کرده است. توجه نمایید در شرایط فعلی که همیشه خدمات ویزا، به علت باز و بسته بودن سفارت انگلیس با مشکلات متعددی همراه بوده، انجام کارها از طریق دفتر وی اف اس گلوبال، راهکار بهتر و با ثبات تری است.


5- مراجعه حضوری به دفتر VFS Global

حتما در روز انگشت نگاری زودتر از موعد مقرر (زمان دریافت شده ) در دفتر vfs حضور پیدا کنید حداقل 15 دقیقه زودتر در محل انگشت نگاری باشید. در زمان انگشت نگاری حتما چک لیست مدارک را به همراه داشته باشید و مطمئن باشید پاسپورت شما دارای اعتبار  بوده و حداقل دو برگ از پاسپورت خالی باشد.


6- پیگیری درخواست ویزا

بعد از انجام پروسه مربوط به انگشت نگاری و تحویل مدارک خواسته شده برای صدور ویزا به VFS می بایست منتظر اعلام سفارت مبنی بر صدور یا عدم صدور ویزا خود بمانید. سفارت انگلیس در بازه زمانی 2 تا 3 هفته نتیجه ویزا را از طریق ایمیل اعلام می نماید. پس از دریافت ایمیل از جانب سفارت، پاسپورت شما به آدرس اعلام شده در زمان تکمیل فرم به عنوان آدرس پستی ارسال خواهد شد. شما می توانید تمامی مراحل درخواست ویزای خود را به کارشناسان ویزای تهران پیکاپ برای دریاقت ویزا بسپارید تا در تکمیل فرم و انتخاب درست ویزا درخواستی و پرداخت هزینه ها و دریافت وقت انگشت نگاری به شما یاری برسانند تا تجربه ای شیرین در درخواست ویزا و سفر به انگلستان داشته باشید. از این که همراه شما در روند دریاقت ویزا باشیم خرسند خواهیم بود.