ثبت نام و تکمیل فرم لاتاری

ثبت نام لاتاری گرین کارت، ساده ترین و ارزان ترین روش اقامت قانونی و دائم آمریکا است که هر ساله در اکتبر شروع شده و در نوامبر به پایان میرسد. برای ثبت نام هیچ شرطی نیست. شما با هر مدرکی یا هر سنی میتوانید در قرعه کشی شرکت کنید، اما پس از برنده شدن برای اخذ ویزا باید دارای شرایطی باشید. پس هر کسی با هر شرایطی میتواند برنده شود اما پس از برنده شدن برای دریافت ویزا باید مدارکی ارائه کنید که نشان دهد شما شرایط دریافت ویزای DV یا ویزای تنوع نژادی یا ویزای لاتاری را دارید.
شرایط دریافت ویزای تنوع نژادی، ساده است. از نظر قانون کلی، شما باید دیپلم دبیرستان داشته باشید. دیپلم دبیرستان آمریکا، معادل 12 سال تحصیل در ایران است. یعنی حداقل پیش دانشگاهی نظام جدید یا کلاس 12 ام نظام قدیم. برای فنی و حرفه ای ها که دیپلم آنها یازده ساله است در صورتی که بیش از یک سال در دانشگاه تحصیل کرده باشند، می توانند این تحصیلات را معادل دیپلم آمریکا بدانند.


ثبت نام لاتاری برای متاهلین

متاهلین، دو شانس برای برنده شدن دارند. هر شخصی این شانس را دارد که یک بار به عنوان متقاضی اصلی یا Principal Applicant ثبت نام کند که در آن ثبت نام، اعضای خانواده اش به عنوان همراه در فرم او فایل می شوند. یک بار فرد متقاضی به عنوان فرد اصلی، همسر و فرزندانش به عنوان همراه، و یک بار همسر وی عنوان متقاضی اصلی، و خودش به همراه فرزندانشان به عنوان همراه. در هر دو حالت در صورتی که برنده لاتاری شدند، کل خانواده امکان دریافت ویزا را خواهند داشت.

چه کسانی را به عنوان همراه ثبت نام کنم؟

فرد متقاضی باید همسر و تمام فرزندان زیر 21 سال که ازدواج نکرده اند را در فرم ثبت نام به عنوان همراه وارد نماید. نکته حائز اهمیت این است که متقاضی نمی تواند سایر اعضای خانواده مثل مادر، خواهر، پدر و مادر خود را در لیست همراهان وارد نماید. در لیست همراهان صرفا می تواند فرزندان زیر 21 سال مجرد را اضافه نمود.

شرایط عکس لاتاری 2019

برای تهیه عکس لاتاری گرین کارت باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید، عکس به شکل مربع و طول 600 پیکسل تا 1200 پیکسل مورد قبول است. زمینه سفید، عکس رنگی و بدون عینک و سمعک باشد. موی شما نباید روی صورتتان را بپوشاند. نیازی به معلوم بودن گوش ها نیست. عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد. فقط گردی صورت باید کاملا واضح باشد. نیازی به چاپ عکس ندارید، عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود.