پرداخت پذیرش کبک کانادا

گواهی پذیرش ایالت کبک Quebec ( Quebec Acceptance Certificate CAQ) برای تمامی دانشجویان و کارگران خارجی که قصد اقامت تحصیلی یا کاری در استان کبک را دارند لازم است. این ایالت در سالهای اخیر به عنوان یکی از بهترین مقاصد مهاجرت و ادامه تحصیل در کانادا برای ایرانیان شده است چرا که دانشگاه های مطرحی مانند کنکوردیا، مک گیل، لاوال، شربروک، اکول پلی تکنیک، اچ ای سی و ... در این ایالت هستند و دانشگاه های مذکور بعد از اعطای پذیرش تحصیلی به دانشجویان متقاضی، درخواست می کنند متقاضیان گواهی نامه CAQ را نیز دریافت کنند. برای دریافت این گواهی متقاضی ابتدا می بایست به سایت اداره مهاجرت کبک مراجعه نماید و با ایجاد اکانت و تکمیل فرم های مورد نیاز، درخواست خود را ثبت کند.


مراحل درخواست و ثبت گواهی پذیرش کبک

شما در چهار مرحله می توانید برای گواهی پذیرش ایالت کبک اقدام کنید:
    • ابتدا در سایت مهاجرت کبک، ایجاد اکانت نموده و درخواست تحصیل موقت (Temporary Studies) را انتخاب نمایید.
    • فرم های مربوطه را تکمیل و آپلود نمایید تا به مرحله پرداخت برسید. زمان تقریبی پر کردن هر فرم حداکثر 30 دقیقه است.
    • پرداخت آنلاین هزینه گواهی که با کارت های ارزی ویزا و مستر انجام می شود.
    • پس از تکمیل فرم ها درخواست گواهی پذیرش کبک و انجام پرداخت، باید منتظر جواب و تایید مدارک خود از طریق ایمیل باشید.
 

هزینه گواهی پذیرش کبک و نحوه پرداخت آن

هزینه نامه پذیرش CAQ برای دانشجویان 116 دلار کانادا می باشد. این هزینه غیر قابل برگشت (Non-refundable) است و حتی اگر درخواست متقاضی رد شود، نمی توان درخواست استرداد مبلغ را داد. برای اطلاعات تکمیلی و روش های پرداخت هزینه می توانید لینک مشاهده نمایید. همچنین برای پرداخت آن و سایر پرداخت های آنلاین مشابه می توانید از خدمات پرداخت تهران پیکاپ استفاده نمایید.


نکته مهم: تقریبا یک بازه زمانی 4 هفته ای زمان خواهد برد تا تایید CAQ شما صادر شود به این نکته توجه نمایید که تمامی مدارک ارائه شده می بایست اصل باشند و تمامی مدارک بدون امضای رسمی رد خواهند شد. در نظر داشته باشید که برای کار موقت در کبک می بایست حتما گواهی CAQ را داشته باشید.