دریافت ویزای دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای پرطرفدار گردشگری در بین کشورهای اروپایی می باشد. دانمارک با نظام پادشاهی و شعار " یاری ایزد، مهر مردم، نیرومندی دانمارک" کشوری در شمال اروپا با جمیت 5.6 میلیون نفری با موقعیت های شغلی رفاهی فراوان می باشد. با این که این کشور به اتحادیه اروپا پیوسته است اما واحد پولی خود را به یورو تغییر نداده و به منطقه یورو ملحق نشده است. این کشور با طبیعت سرسبز و جاذبه های گردشگری که در اختیار دارد، توانسته رتبه بالایی در جذب توریست های بین المللی داشته باشد. برای مسافرت به دانمارک لازم است فرد متقاضی درخواست آنلاین خود را ثبت کند و وقت انگشت نگاری دریافت کند. با توجه به این که کشور ایران در دسته بندی صدور ویزا دانمارک در دسته چهارم قرار دارد نیاز به دعوت نامه برای دریافت ویزا برای فرد متقاضی اجباری می باشد.

مراحل دریافت ویزای توریستی دانمارک

1- دریافت دعوت نامه
میزبان شما در دانمارک برای شما فرم دعوت نامه را به صورت کاغذی یا آنلاین ارائه می شود را پر نماید.

2- جمع آوری مستندات سفر
اگر میزبان دعوت نامه را به صورت آنلاین تکمیل نمایید دعوت نامه به صورت یک دعوت نامه چاپی با یک شناسه می باشد. بیمه مسافرتی که شامل کل منطقه شنگن گردد چون شما با داشتن ویزای دانمارک می توانید به تمامی کشورهای حوزه شنگن سفر نمایید.

بیمه نامه باید حداقل 30،000 یورو پوشش داشته باشد و باید شامل موارد زیر باشد:
      • بازگشت به دلایل پزشکی
      • مراقبت های پزشکی فوری
      • درمان فوری در بیمارستان
      • در صورت مرگ، بازگشت مجدد جسد
     
دریافت وقت سفارت دانمارک | تهران پیکاپ

مراحل دریافت ویزای دانمارک

1- ارسال یا تحویل مدارک به سفارت

قبل از روز مصاحبه و انگشت نگاری حتما تمامی مدارک خود را با چک لیست مدارک الزامی ارسالی به سفارت چک نمایید تا در ارائه مدارک به سفارت VAC با مشکل مواجه نگردید.

2- پرداخت هزینه ویزا

به طور معمول برای دریافت ئیزای دانمارک می بایست هزینه 80 یوروو برای کودکان 6 تا 12 سال هزینه 40 یورو را پرداخت نمایید.به این مبالغ هزینه های VAC را نیز اضافه نمایید

3- انگشت نگاری

از تاریخ 2 اکتبر 2012، تمام ویزاهای صادر شده حاوی داده های بیومتریک است .این بدان معناست که کلیه متقاضیان باید شخصاً اقدام کنند.

اگر نوک انگشتان خود را بریده اید یا آسیب دیده اید ، باید پس از التیام جراحت ، از مرکز درخواست ویزا دانمارک وقت بگیرید.

اگر یک تزئین موقت مانند حنا دارید، باید هنگام رزرو وقت خود به مرکز ویزا دانمارک مشاوره دهید تا تعیین کند که آیا اسکن امکان پذیر است.

اگر از ارسال داده های بیومتریک خودداری کنید ، درخواست ویزا شما قابل پردازش نیست و شما به سفارت دانمارک ارجاع می شوید.

لطفا توجه داشته باشید که اسکن اثر انگشت برای متقاضیان 12 سال به بالا (برای گروه های اقامت کوتاه مدت) و برای متقاضیان 6 سال به بالا (برای گروه اجازه اقامت) اجباری است. متقاضیانی که کمتر از 12 سال سن دارند ، افرادی که توانایی تأیید ندارند ، یا کسانی که از نظر جسمی قادر به تهیه اسکن اثر انگشت نیستند (گزارش پزشکی لازم است)، فقط نیاز به تهیه عکس دارند.


 

نحوه گرفتن وقت سفارت دانمارک

هزینه ها باید به صورت نقدی (به یورو) در مرکز درخواست ویزا در زمان ارسال درخواست پرداخت شود.

هر فرد به یک قرار ملاقات جداگانه نیاز دارد و برنامه جداگانه ای را ارسال می کند.به عنوان مثال، اگر یک خانواده یا گروه پنج نفره متقاضی ویزا هستند باید 5 قرار ملاقات جداگانه دریافت نمایند.

از متقاضیان خواسته می شود تا بسته به تاریخ مورد نظر برای سفر ، قرار ملاقات خود را خیلی زود رزرو کنند تا از این کار از هرگونه مشکلی جلوگیری کنند.

درخواست وقت سفارت دانمارک خود را به email@vfshelpline.com ایمیل کنید و متقاضیان امور تجاری می توانند برای تعیین وقت قبلی به آدرس businessdkir@vfshelpline.com ایمیل بزنند.

نکته:

از تاریخ 01/10/2020 متقاضیان دریافت ویزا دیگر نیاز نیست به صورت حضوری برای دریافت پاسپورت خود اقدام نمایند و می بایست سرویس پستی را برای بازگشت پاسپورت انتخاب نمایند. در صورتی که پاسپورت شما دارای تاریخ اعتبار کمی است (کمتر از یک سال) حتما قبلا از درخواست ویزا اقدام به تعویض پاسپورت نمایید. در زمان سفر پاسپورت شما حداقل می بایست 6 ماه اعتبار داشته باشد.

فرم تکمیل شده درخواست ویزا دانمارک را می توانید از این لینک دانلود نمایید.

       • کپی از تمامی ویزا های دریافتی در 10 سال اخیر
       • ترجمه سند ازدواج در صورت بادید از اقوام مدارکی نسبت خوانوادگی را مشخص نماید
       • پرینت حساب تمکن مالی
       • کپی کارت اقامت دعوت کننده
    کارمندان و محصلین می بایست مدارک تحصیلی و استخدامی خود را ارائه کنند. بازنشستگان می بایست اصل کارت بازنشستگی و مدارک دریافت های مالی خود را ارائه دهند.

    Embassy of Denmark, Iran

    No.10 Dashti St., Hedayat St.Near Sadr Bridge, Dr.Shariati Ave.1914861144 TehranTelphone: (+98) 21 2815 5000

    Fax: (+98) 21 2264 0007Mail: thramb@um.dkVisa: thrambvisa@um.dk

    http://iran.um.dk

    Business Hours

    Personal contact: Monday-Thursday 9-12