تعیین وقت مصاحبه سفارت انگلیس و پرداخت هزینه دلاری آن یکی از مراحل اصلی دریافت ویزای انگلیس برای مهاجرت یا مسافرت به انگلستان است. اولین مرحله برای این کار، تکمیل فرم های آنلاین درخواست ویزا بر روی وبسایت اداره مهاجرت انگلیس است.

با توجه به تنوع بالای ویزا انگلیس، انتخاب نوع ویزا کمی پیچیده و سخت است. به همین دلیل سفارت انگلیس سیستمی را تعریف کرده است که متقاضی را به سمت انتخاب درست ویزا هدایت می کند برای این کار طی چند مرحله، سوالاتی از کاربر پرسیده می شود تا نوع ویزای درخواستی درست انتخاب شود.  شما می توانید از طریق این لینک، نحوه انتخاب انواع ویزای انگلیس را مشاهده نمایید و برای مشاهده هزینه های انواع ویزا می توانید از طریق این لینک  تمامی هزینه های دلاری سفارت برای صدور ویزا را مشاهده نمایید.

توجه فرمایید وبسایت قبلی برای امور مسافرتی و مهاجرتی به بریتانیا، با عنوان VISA4UK شناخته می شد که هم اکنون خارج از دسترس است و تمامی خدمات روی وبسایت GOV.UK انجام می گیرد.

دفاتر VFS Global برای گرفتن ویزا

دفاتر شرکت وی اف اس گلوبال در ابتدا صرفا مسئول رسیدگی به درخواست ها و جمع آوری مدارک مورد نیاز ویزای انگلیس را بر عهده داشتند که در ادامه خدمات سایر سفارت خانه هایی مثل ایتالیا، فرانسه، هلند، اسپانیا، آلمان، بلژیک و اتریش نیز به آن اضافه شده است. بر اساس فعالیت این دفاتر دیگر لزومی به مراجعه حضوری و مصاحبه در سفارت خانه یا کنسولگری این کشورها در شهرهای مثل آنکارا، استانبول، دوبی و ابوظبی نیست. کافی است مدارک لازم برای درخواست ویزا برای کارگزاری های VFS در تهران ارسال گردد. هم اکنون کلیه تعاملات فعلی متقاضیان ویزا با سفارت خانه از طریق VFS انجام می گیرد.  لازم به ذکر است مرحله انگشت نگاری برای سفارتخانه نیز توسط کارگزاری های VFS انجام می گیرد.


توضیحات ضروری وقت سفارت انگلیس

مواردی که قبل از تکمیل فرم های سفارت انگلیس می بایست به آن توجه کنید، شامل موارد زیر است:

  • در مراحل تکمیل فرم در مورد محل اسکان شما سوالاتی پرسیده خواهد شد در نتیجه به آدرس پستی برای تکمیل فرم نیاز خواهید داشت که این آدرس محل اقامت شما در بازه زمانی که در انگلیس اقامت خواهید داشت می باشد.
  • مدت زمان اقامت در انگلیس از شما پرسیده می شود به این نکته توجه نمایید که برای بازه زمانی اقامت می بایست اسناد و مدارک محل اقامت و بازه زمانی اعلام شده با هم مطابقت داشته باشند.
  • بعد از تکمیل فرم ها که به صورت آنلاین در حال حاضر صورت می گیرد به مرحله پرداخت هزینه وقت سفارت خواهید رسید.
  • پس از تکمیل فرم تنها ۳ ساعت فرصت برای پرداخت هزینه سفارت خواهید داشت به این نکته توجه داشته باشید که وقت رزرو شده تا قبل از پرداخت هزینه دلاری قطعی نمی باشد. برای این کار همکاران بخش پرداخت تهران پیکاپ با توجه با حساسیت متقاضیان به دریافت سریع وقت سفارت در کوتاه ترین زمان اقدام به انجام پرداخت موارد وقت سفارت خواهند کرد.