GCKEY چیست؟

برای درخواست ویزا کانادا و استفاده از خدمات آنلاین اداری در کانادا که این خدمات در سایت Canada.ca ارائه می شود متقاضی نیاز به ایجاد Gckey خواهد داشت.

GCkey (Government of Canada key) کلید دسترسی به امکانات اداری و دریافت سرویس از خدمات الکترونیکی کانادا می باشد. روند ایجاد این کد به گونه ای تعریف شده است که هر شخص تنها با داشتن اطلاعات شخصی مخصوص به خود قابلیت دسترسی به اکانت را خواهد داشت و به گونه ای امضای الکترونیک و هویتی شما برای انجام امور اداری به صورت آنلاین محسوب می گردد. پس از ایجاد و ساخت اکانت با اطلاعات شخصی، شما این امکان را خواهید داشت که از خدمات سفارت کانادا برای درخواست ویزا و انجام امور مهاجرتی خود استفاده نمایید.

تمامی مراحل درخواست شما برای انجام امور مهاجرتی از طریق همین کلید برای شما تعریف می گردد و پیگیری روند درخواست ویزا و مدارک صدور ویزای شما تنها با داشتن اطلاعات GCkey امکان پذیر می باشد.

چگونه می توانم gckey خود را بازیابی کنم؟

برای ایجاد اکانت کاربری در سایت سفارت cic.gc.ca کار کمی متفاوت از ساخت اکانت در دیگر سایت ها و سفارت ها است. به صفحه GCKEY در سایت سفارت بروید و به سوالات امنیتی که خودتان ایجاد کرده اید پاسخ دهید تا امکان تغییر رمز ورود خود را داشته باشید.
    • آیا امکان بازیابی نام کاربری در صورت فراموشی وجود دارد؟

     در صورت فراموشی نام کاربری امکان بازیایی اطلاعات را به هیچ عنوان نخواهید داشت.
     
    • چرا به GCKEY نیاز داریم؟

     GCKey به شما امکان می دهد به طور امن به خدمات آنلاین دولت کانادا دسترسی داشته باشید. داده های شما را ایمن نگه می دارد و به شما امکان می دهد حساب خود را بازیابی کنید.
     
    • آیا GCkey در صورت استفاده نکردن منقصی شده و از بین می رود؟

     بلی. GCKey می تواند منقضی شود. متقاضی ملزم هست حداقل هر دو سال یک بار از GCKey خود استفاده کند، در غیر این صورت منقضی می شود. اگر GCKey شما منقضی شود، لازم است که برای مورد جدید ثبت نام کنید. همچنین تمامی اطلاعاتی که بر روی اکانت شما ثبت شده بود نیز از بین خواهد رفت.