دریافت مدارک یکی از سرویس هایی است که تهران پیکاپ سابقه بالای ده ساله در این حوزه دارد. انواع مدارک و مستنداتی کاغذی که از این طریق دریافت می شود می تواند شامل مدارک دانشگاهی، نامه ها و مکاتبات تجاری، ارسال های شخصی و ... باشد. تهران پیکاپ با ارائه آدرس معتبر در خارج از کشور، به متقاضیان این امکان را می دهد که مدارک خود را به آدرس مذکور ارسال نمایند و در ادامه در سریعترین زمان ممکن از طریق خدمات پست بین الملل، بسته پستی را در آدرس ایران تحویل بگیرند. مدارکی که قابلیت ارسال دارند، شامل مواردی است که محدودیت قانونی بین المللی برای ارسال و دریافت ندارند. تمامی مدارک کاغذی از قبیل نامه پذیرش دانشگاه، نامه پذیرش i20، DS2019، وکالتنامه، نامه های و مدارک شخصی، و ... را می توانید از طریق این سرویس در ایران دریافت نمایید.

 

در این میان مهمترین بخش سرویس دریافت مدارک، دریافت i20 باشد. فرم I20 یکی از مهمترین مدارک برای ارائه به سفارت آمریکا در زمان وقت سفارت و برای ورود به خاک آمریکا است این فرم که از الزامات دریافت ویزای دانشجویی آمریکا و ادامه تحصیل در آمریکا است، توسط دانشگاه صادر شده و در اختیار دانشجو قرار می گیرد. به همین جهت دریافت بموقع اصل برگه آی20 یکی از مهمترین دغدغه های موجود برای متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا می باشد.

 

موضوع مهمی که در زمینه ارسال و دریافت فرم i20 وجود دارد، عدم امکان ارسال مستقیم آن از دانشگاه مقصد به آدرس دانشجو در ایران است. چرا که به علت شرایط مجود امکان ارسال مستقیم از طریق شرکت های پستی بین المللی وجود ندارد. به همین دلیل لازم است که متقاضی یک آدرس پستی معتبر در خارج از کشور ایران به دانشگاه الزامی است.

فرآیند دریافت مدارک

۱- ثبت سفارش روی وبسایت تهران پیکاپ برای دریافت آدرس معتبر در خارج از کشور

ابتدا کاربر روی وبسایت تهران پیکاپ، باید یکی از آدرس های پستی امریکا یا امارات متحده عربی را انتخاب نماید تا مدارک به آن آدرس ارسال شده و از آن طریق به ایران فوروارد شود. در ادامه با پرداخت آنلاین، اطلاعات آدرس مذکور برای وی ایمیل می گردد.

 


 

۲- ارائه آدرس تهیه شده به دانشگاه، سازمان یا فرد مورد نظر

کاربر آدرس تهیه شده را به دانشگاه مورد نظر، سازمان، یا هر فردی که قرار است اقدام به ارسال مدارک نماید، ارائه می نماید.

 


 

۳- ارسال مدارک به آدرس تهیه شده

ارسال کننده مدارک( دانشگاه، سازمان یا فرد) بعد از ارسال، لازم است کد رهگیری پستی را به متقاضی ارائه نماید.

 


 

۴- ارائه کد رهگیری پستی به تهران پیکاپ

پس از دریافت کد رهگیری توسط کاربر، از طریق اکانت کاربری کد مذکور به تهران پیکاپ ارائه می شود. در ادامه تهران پیکاپ با دریافت مدارک در آدرس خارج از کشور، آن را دریافت کرده و طی برنامه زمانی مشخص در تهران به کاربر تحویل می نماید. قابل توجه است که مراحل ارسال پستی از مبدأ تا دریافت در دفتر تهران از طریق ایمیل و تماس تلفنی قابل پیگیری است.

 


 

زمان بندی دریافت بسته در  تهران

 

  • آدرس امارات متحده عربی:  ۳ تا ۵ روز کاری (۷ روز عادی)

 

 • آدرس ایالات متحده امریکا:  ۱۵ تا ۳۰ روز کاری (۴۵ روز عادی)
post
1

ثبت سفارش و دریافت آدرس

در ابتدا برای دریافت آدرس معتبر در امریکا یا امارات متحده، سفارش خود را ثبت کنید تا ارسال نامه پذیرش یا مدارک از دانشگاه به آن آدرس صورت گیرد.

send
2

ارائه آدرس به دانشگاه یا سازمان مورد نظر

آدرس خریداری شده را به دانشگاه مورد نظر اعلام نمایید تا دانشگاه بسته را به آدرس اعلام شده ارسال نماید. در صورت استفاده از ایشیپ برای ارسال شما می بایست اکانت ایشیپ گلوبال ایجاد نمایید. در غیر اینصورت به مرحله چهار می روید.

eship
3

سرویس ایشیپ گلوبال

در صورتی که دانشگاه شما از طریق ایشیپ گلوبال بسته شما را ارسال نماید می بایست در سایت eShipGlobal اکانت ایجاد کرده و آدرس دریافتی را داخل اکانت خود آپدیت نمایید.

update
4

ثبت کد رهگیری

پس از ارسال آدرس به دانشگاه و یا آپدیت آدرس در سرویس ایشیپ، کد رهگیری مربوط به مرسوله به شما ارائه می شود که این کد رهگیری را بایستی در سیستم تهران پیکاپ بر روی کد سفارشی خود آپدیت نمایید.

آدرس پستی امارات

۲۰دلار

 • یک ماه اعتبار دارد
 • دریافت بسته در بازه ۳ روز کاری

آدرس پستی امریکا

۶۵دلار

 • یک ماه اعتبار دارد
 • اسکن I20 ارسال میگردد

راهنمای مراحل دریافت مدارک و i20

   • برای گرفتن انواع مدرک( آی بیست، نامه پذیرش، ...) ابتدا آدرس معتبر در خارج از کشور ( امریکا و امارات متحده) را انتخاب نمایید. پس از انجام خرید اینترنتی، اطلاعات آدرس به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
   • آدرس دریافت شده را برای دانشگاه خود ارسال نمایید و از دانشگاه بخواهید مدرک شما را حتما با پست دارای کد رهگیری ارسال نمایند( تهران پیکاپ در قبال سرعت و صحت مدارک ارسال شده بدون کد رهگیری مسئولیتی ندارد).
   • پس از دریافت کد رهگیری از دانشگاه مبدأ، کد را از فیلد طریق ثبت اطلاعات رهگیری پستی به تهران پیکاپ اطلاع دهید. 
   • با دریافت مدارک شما توسط همکاران ما در آدرس امارات یا آمریکا، در بازه ی یک روز کاری، شما را از دریافت بسته مطلع خواهیم نمود. در صورتی که از سرویس ارسال از امریکا استفاده نمایید اسکن فرم مورد نظر نیز برای شما ارسال خواهد شد. قابل ذکر است زمان مورد تعهد برای ارسال مدرک به شما از فردای روز دریافت محاسبه خواهد شد.
   • پس از رسیدن مدارک شما به تهران علاوه بر مطلع کردن از طریق ایمیل با شما تماس تلفنی گرفته و زمان دریافت مدرک با شما نهایی خواهد شد. برای تحویل مدارک به شخص ثالث، می توانید وی را از طریق ایمیل به تهران پیکاپ معرفی نمایید. برای این کار، فرد معرفی شده بایستی با اصل مدرک شناسایی خود در زمان تعیین شده به دفتر تهران پیکاپ مراجعه نماید. 

نکات مهم در فرآیند دریافت مدارک

   • پس از ارسال کد رهگیری به وبسایت تهران پیکاپ، جهت آگاهی از وضعیت مدرک یا مطلع کردن ما از رسیدن مدرک به همکار ما، نیاز به تماس نمی باشد. تمامی مراحل دریافت و ارسال مدرک شما توسط کارشناسان ما به دقت انجام خواهد گرفت و به هنگام رسیدن به تهران شما را مطلع خواهیم نمود. مدرک شما در سریعترین حالت ممکن به ایران خواهد رسید و تماس شما در سریعتر شدن این فرآیند تاثیری نخواهد داشت.
   • برای ارسال هایی که به آدرس دفتر دبی انجام می گیرد، امکان ارسال فایل اسکن شده مدرک میسر نمی باشد.
   • زمان مورد تعهد برای تحویل مدارک در تهران به شما، مطابق زمانبندی مورد اشاره در جدول فوق می باشد. تهران پیکاپ به زمانبندی خود وفادار بوده و در این زمینه کاملا پاسخگو می باشد. ارائه توضیح در زمینه نحوه و یا زمانبندی ارسال مدارک از امریکا به ایران، جزو مسئولیت های وبسایت نبوده و تعهد ما صرفا رعایت زمانبندی ارائه شده و تحویل مدارک ارسالی است. همچنین  هر گونه زمانبندی خارج از اطلاعات جدول فوق، صحبت و یا قولی از سوی هر شخصی، مورد اعتبار و استناد نمی باشد. بنابراین خواهشمندیم به گونه ای برنامه ریزی نمایید تا در زمانبندی مشخص شده، نیاز شما برآورده شود.
   • نحوه محاسبه روزهای کاری مورد اشاره، براساس روزهای کاری در کشور امریکا محاسبه می شود. روزهای کاری ایالات متحده ممکن است از هفته به هفته دیگر متفاوت باشد ولی در حالت کلی، برای محاسبه بازه ی زمانی تقریبی ارسال از امریکا حداکثر ۱۶ روز و ارسال از دوبی حداکثر ۵ روز را می توان در نظر گرفت. این در حالی است که معمولا دریافت I20 در زمان بسیار کوتاه تری از حداکثر زمان تعهد، صورت می پذیرد.
   • به دلیل حجم بالای مدارک دریافتی در آدرس های آمریکا و دبی، جلوگیری از ذکر نام ایجنت های تهران پیکاپ و همچنین حساسیت های بین المللی در مورد ارسال به ایران، بسته های مدارک دریافت شده باز شده و صرفا محتویات کامل بسته به متقاضی ارائه می گردد.

سوالات متداول

بازه زمانی تحویل مدارک با توجه به هر آدرس چه فرقی دارد؟

بازه زمانی تحویل مدارک در ایران از آدرس امریکا تقریبا ۱۴ تا ۱۶ روز کاری بوده و تحویل مدارک در ایران برای آدرس امارات ۲ تا ۳ روز کاری می باشد.

تفاوت آدرس ها در چیست؟

تفاوت اصلی در آدرس ها بازه زمانی دریافت بسته در تهران و محدویت های ارسال از جانب ارسال کننده می باشد. درصورتی که بسته شما دارای کد رهگیری نمی باشد بهتر است از آدرس داخلی امریکا برای ارسال بسته ها استفاده نمایید.

کدام آدرس بهتر است؟

در پاسخ به این سوال باید اعلام کرد که هر یک از آدرس های ارائه شده، بر اساس زمان و هزینه می تواند برای کاربر ارجحیت داشته باشد. در صورتی که فاکتور زمان برای متقاضی مهم است، تهیه آدرس امارات متحده اهمیت بیشتری پیدا می کند و در صورتی که زمان کافی برای انجام امور اداری وجود دارد و یا هزینه ارسال مدرک از دانشگاه تا مقصد بر عهده متقاضی می باشد، استفاده از آدرس امریکا مناسب تر است. چرا که علی رغم بالا بودن زمان ارسال و دریافت، متقاضی هزینه کمتر پرداخت می کند.

مزایای آدرس های خریداری شده نسبت به هم در چیست ؟

هزینه پست داخلی در امریکا برای بسته های پستی خیلی کمتر از ارسال بین المللی است در نتیجه دانشجویانی که هزینه ارسال مدارک از امریکا تا مقصد (آدرس خریداری شده) را بر عهده دارند از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است که از آدرس امریکا استفاده نمایند. این در حالی است که هزینه پستی دلاری آدرس امارات بالاتر از ارسال امریکا تا دبی است. این هزینه تقریبا۶۰ تا ۷۰ دلار بوده ولی سرعت ارسال مدارک از امارات خیلی بیشتر است و مدارک در بازه ۲ تا ۳ روز کاری در دفتر تهران آماده تحویل خواه بود.

آیا مدارک دریافت شده صرفا در دفتر تهران پیکاپ به متقاضی تحویل داده می شود؟

تحویل مدارک به صورت حضوری صرفا در محل دفتر تهران پیکاپ در شهر تهران با ارائه مدارک شناسایی صورت می گیرد و امکان تحویل مدارک، هماهنگی برای دریافت در فرودگاه و سایر گزینه های احتمالی امکان پذیر نمی باشد. همچنین بر اساس اهمیت مدارک ارسالی، ترجیح تهران پیکاپ در این است که تنها در دفتر تهران تحویل داده شود ولی بر اساس تعهد مسئولیت متقاضی و درخواست کتبی، امکان ارسال پستی به اقصی نقاط کشور نیز وجود دارد.

آیا مدارک فقط به خود فرد متقاضی تحویل داده می شود؟

خیر، امکان تحویل مدارک به شخص دیگر به جز صاحب مدارک امکان پذیر است. برای این کار لازم است متقاضی، فرد مورد نظر را از قبل و از طریق ایمیل به تهران پیکاپ معرفی کرده باشد.

آیا امکان تحویل مدرک در هر مقصد دیگری بجز دفتر تهران پیک آپ وجود دارد؟

علیرغم همکاری ۸ ساله مداوم با پست جمهوری اسلامی و سایر شرکت های پستی داخلی و خارجی، به علت اهمیت و حساسیت مدرک I20، ترجیح تهران پیکاپ تحویل این مدرک به خود شخص و یا نماینده فرد است. در صورت تمایل به ارسال با پست، متقاضی باید از طریق ایمیل، درخواست خود را مطرح نماید و مسئولیت آن را بر عهده بگیرد.

آیا امکان دریافت I-20 در زمانبندی سریع تری میسر می باشد؟

خیر، سریعترین حالت ممکن برای تحویل مدرک، حالت های موجود می باشد. بنابراین خواهشمندیم از تقاضای ارسال سریعتر خودداری نمایید.

آیا محدودیتی در پست های مختلف برای ارسال به آدرس های تهران پیکاپ وجود دارد؟

خیر، ارسال با همه کوریر های پستی از جمله فدکس، دی اچ ال، یو پی اس و … امکان پذیر است.

آیا امکان ارسال مدارک دیگری به جز I-20 از امریکا به ایران می باشد؟

بلی، در صورتیکه مدرک مورد نظر با قوانین دو کشور ایالات متحده امریکا و نیز جمهوری اسلامی ایران مطابقت داشته باشد و وزن آن نیز از ۰٫۵ کیلوگرم تجاوز نکند، با هماهنگی قبلی و با همان هزینه های اعلامی، امکان ارسال به تهران را دارد.

در صورت وجود تاخیر در دریافت I20 در تهران آیا جریمه دیرکرد پرداخت خواهد شد؟

بلی، در صورتی که باعث ایجاد تاخیر از سوی تهران پیکاپ و یا یکی از همکاران شرکت باشد، به ازای هر روز تأخیر در تحویل مدارک، مبلغ 250.000 ریال جریمه دیرکرد به متقاضی پرداخت خواهد شد.