ایشیپ گلوبال یک شرکت حمل و نقل پستی بین المللی جهت ارائه خدمات به دانشگاه های آمریکا است که خدمات خود را به صورت آنلاین انجام می دهد. خدمت اصلی ایشیپ گلوبال در سالهای گذشته، دریافت بسته های کوچک و اسناد بین المللی مثل I20 ، Ds و ... از دانشگاه های ایالات آمریکا و ارسال آن ها به مقصد دانشجوها در سراسر دنیا بوده که به تازگی خدمات خود را افزایش داده و هر محموله ی پستی با وزن زیر 150 پوند( معادل 68 کیلوگرم) را نیز انتقال می دهد.
ایشیپ گلوبال با توسعه حوزه فعالیت خود شعار زیر را برای خود انتخاب کرده است: ما تیمی از افرادی هستیم که معتقدیم که ارتباطات جهانی را می توان با ساده سازی فرآیند حمل و نقل تقویت کرد. ما با توانمند سازی تلاش های بین المللی جهت جذب دانشجو از طرف دانشگاه های ایالات متحده، از تبادل بین فرهنگی پشتیبانی می کنیم. ما تلاش می کنیم از انواع کارهایی که می توانند به طور قابل توجهی زندگی افراد را بهبود دهند، کمک کنیم.  


خدمات ایشیپ گلوبال

۱) ارسال و دریافت مدارک دانشگاهی بین دانشگاه های آمریکا و آدرس های درخواستی سراسر دنیا

 

2) ارسال مدارک به اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS)

 

۳) ارسال انواع بسته شامل کتاب، هدیه و وسایل شخصی با وزن تقریبی زیر ۶۸ کیلوگرم به سراسر دنیا

 

زمانی که برای تحصیل و یا درخواست فرصت مطالعات در دانشگاه های آمریکا اقدام می شود، پس از پذیرفته شدن در دانشگاه، دانشگاه نامه ای تحت عنوان I-20 و یا DS-2019 برای دانشجوها صادر و ارسال می کند. اکثر دانشگاه های آمریکا با شرکت پستی ایشیپ گلوبال همکاری دارند و در صورت نیاز ارسال مدارک به دانشجوها، از طریق ایشیپ گلوبال اقدام می کنند.

 


 

برای ارسال مدارک از جانب دانشگاه ها در آمریکا دو روش وجود دارد:

 

1) ارسال مدارک با پست عادی آمریکا (USPS): این نوع ارسال کمی زمان بر است و با توجه به شرایط فعلی ممکن است یک ماه یا بیش تر طول بکشد تا مدارک در کشور مقصد دریافت شود به طور معمول هزینه ی ارسال از این طریق بر عهده ی دانشگاه می باشد.

 

2) ارسال با ایشیپ گلوبال (eShipGlobal): این نوع ارسال طبیعتا سریعتر از حالت پست عادی انجام می گیرد. در این حالت در برخی موارد دانشگاه هزینه پستی را پرداخت می کند و بعضا هزینه را از طریق ارسال لینک پرداخت به دانشجو، به عهده وی قرار می دهد. هزینه ی ایشیپ گلوبال بنابه نوع انتخاب پست معمولا بین ۶۵ تا ۷۵ دلار متغییر است که این هزینه از طریق سرویس پرداخت تهران پیکاپ قابل انجام است.

 


 

نکته مهم:

 

با توجه به شرایط بین المللی، متأسفانه امکان ارسال پستی مستقیم به آدرس پستی داخل ایران وجود ندارد به همین دلیل لازم است یک آدرس معتبر پستی در خارج از کشور توسط فرد به دانشگاه مبدأ ارائه شود. تهران پیکاپ این سرویس را نیز در اختیار متقاضی قرار می دهد. پس از ثبت سفارش در ایشیپ گلوبال، لازم است آدرس خارج از ایران را به دانشگاه ارائه دهد تا مدارک به آن آدرس ارسال شود و در ادامه تهران پیکاپ مدارک یا بسته مذکور را به این فوروارد کند. پس از اینکه ایشیپ گلوبال مدارک را از دانشگاه دریافت نمود، پروفایل شما در سایت ایشیپ تغییر ایجاد شده و کد رهگیری پستی را آپدیت می کنند.

 

برای استفاده از هر کدامیک از سرویس های پرداخت هزینه ای شیب یا تهیه آدرس معتبر در خارج از کشور می توانید از طریق لینک های زیر اقدام نمایید.
در ادامه راهنمای ایجاد اکانت روی وبسایت eShipGlobal و نحوه تکمیل فرم های مربوطه آورده شده است.

 


 

راهنمای ثبت نام در سایت ایشیپ گلوبال

1) ابتدا وارد لینک study.eshipglobal.com شوید.

 

2) وارد قسمت Student/Scholar Login در بالای صفحه شوید و سپس گزینه ی SIGN UP را انتخاب نمایید.

 

۳) سپس مطابق با اطلاعات موجود در عکس زیر اطلاعات لاگین و شخصی خود را وارد نمایید.

 

توجه: در قسمت وارد نمودن آدرس می توانید آدرس پستی ایران خود را وارد نمایید.

 

(پیشنهاد ما این است که در فیلد آدرس، آدرسی که از شرکت تهران پیکاپ تهیه کرده اید و یا هر آدرسی معتبر خارج از ایران که به آن دسترسی دارید را وارد نمایید تا در زمان ارسال و پرداخت مشکلی به وجود نیاید). 

 

پس از ثبت اطلاعات طبق تصویر زیر، پیغام تایید ثبت اولیه نمایش داده می شود و همچنین ایمیل تاییدیه برای شما ارسال می شود.

 

 

توجه داشته باشید که اگر ایمیل را دریافت نکردید اسپم را بررسی نمایید و اگر همچنان در دریافت ایمیل تاییدیه با خطا مواجه شدید به پشتیبانی سایت ایشیپ گلوبال ([email protected]) ایمیل ارسال کنید.

 

4) پس از دریافت ایمیل تاییدیه، در متن ایمیل دریافتی کادر قرمز رنگ Activate Account را انتخاب نموده و اکانت را فعال کنید.

 

 

حال می توانید از طریق نام کاربری و پسورد وارد اکانت ایشیپ گلوبال شوید.

 

 

5) جهت دریافت i20 یا DS-2019 و یا هر مدرک دیگری از دانشگاه، گزینه ی Receive Packages From University را انتخاب نمایید.

 

 

۶) در این مرحله می توانید دانشگاه و یا ایالت مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

 

 

۷) دپارتمان (بخش) مناسب که نامه ی شما را صادر می کند را انتخاب نمایید.

 

 

۸) در این مرحله باید اطلاعات آدرسی که می خواهید بسته ی شما به آنجا ارسال شود را وارد نمایید.

 

 

توجه نمایید که:

 

- آدرس باید به انگلیسی وارد شود.
- نوشتار به موارد a-z A-Z 0-9 - _. / ، # (). محدود می شوند.
- پس از تأیید سفارش، آدرس قابل تغییر نیست.
- خطوط آدرس هر کدام به ۳۵ کاراکتر محدود می شوند.
- آدرس نمی تواند P.O. Box باشد. اطلاعات ارائه شده باید یک آدرس تحویل فیزیکی باشد.

 

 

 

۹) در این مرحله نوع شرکت پستی، قیمت و زمان تحویل را انتخاب نمایید و از بین گزینه های موجود، سطح سرویس مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

 

۱۰) پس از انتخاب شرکت پستی، وارد مرحله ی پرداخت می شوید. در صورتی که ابزار پرداخت مثل ویزاکارت و مسترکارت، حساب پی پال و ... در اختیار دارید، مرحله پرداخت را انجام دهید، در غیر اینصورت می توانید از سرویس پرداخت ارزی تهران پیکاپ استفاده کنید. با ثبت سفارش پرداخت، پرداخت شما در بازه ی زمانی ۱ الی ۳ ساعت انجام می گیرد.

 

 

۱۱) سپس به دانشگاه اطلاع داده می شود و درخواست شما را پردازش می کنند. با استفاده از شماره رهگیری یا سفارش ارائه شده می توانید بسته خود را ردیابی کنید.
چند نکته قابل توجه:

 

۱) ایشیپ گلوبال به دلیل محدودیت های سیاسی بین المللی، به کشورهای کوبا، کره شمالی، ایران، سودان و سوریه ارسال ندارد.

 

۲) اگر در مرحله ایجاد اکانت سایت ای شیپ گلوبال، نام و نام خانوادگی شما در باکس مربوطه جا نشد، اطلاعاتتان را تا جایی که امکان ثبت باشد، وارد نمایید و سپس به دانشگاه خود اطلاع دهید.

 

۳) هنگامی که دانشگاه سفارش شما را پردازش می کند و زمان بندی را برای شما تعیین می کند، بسته به خدمات درخواستی و مقصد، زمان حمل و نقل می تواند ۳-۵ روز کاری طول بکشد.

 

۴) در صورتی که قصد تغییر دپارتمان (بخش) را دارید، اگر برچسب (لیبل) چاپ نشده باشد، می توان محموله را به دپارتمان دیگری منتقل کرد. به صورت ذیل می توانید اقدام به تغییر دپارتمان کنید:
   • بر روی تاریخچه حمل و نقل (Shipment History) کلیک کنید.
   • سفارشی خود را پیدا کرده و جزئیات (Details) را انتخاب کنید.
   • بر روی Switch Department کلیک کنید.
   • دپارتمان (بخش) جدید را انتخاب کرده و ذخیره نمایید.
۵) اطلاعات سایت ایشیپ گلوبال

 

 
 • https://study.eshipglobal.com
 • +۱ ۸۰۰ ۸۱۶-۱۶۱۵
 • Customer Support Hours - Monday to Friday - 8.00 AM to 6.00 PM (CST)
 • [email protected]